COVID-19

Değerli misafirlerimiz,


Sağlığınız ve konforunuz bizim için çok önemlidir.

Önceliğimiz sizlere kendinizi güvende hissedeceğiniz hijyenik bir tatil imkanı sunabilmektir.

Bunun için, yaşanan Covid-19 Pandemisi ve riskleri nedeni ile hazırlıklı olmak için arttırmış olduğumuz mevcut hijyen ve temizlik önlemlerimizi bu hijyen planımızda sizlerle paylaşmak isteriz.

Hotel Apollon Bozcaada olarak otelimizde hijyen ve temizlik standartları ile ilgili olarak uygulanmakta olan prosedürlerimize ek olarak

* Dünya Sağlık örgütünün ve TC. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları
* Sektör birliklerinin ve Turizm bakanlığının görüş ve önerileri
dikkate alınarak yeni bir takım standartlar ilave edilmiştir.

Personellerimiz işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçirilmekte ve dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Yüksek ateş ve halsizlik olması durumunda eylem planlarımız doğrultusunda personelimiz işbaşı yaptırılmamaktadır, Hastane ’ye sevk edilmektedir.

Personel ortak kullanım alanlarında ve çalışma alanlarında yeterli sayıda dezenfeksiyon üniteleri mevcuttur. Her personelimiz her bir saatte bir ellerini kuralına göre yıkamak ve dezenfektan ile dezenfekte etmek zorundadır.

Personelimiz giydiği ayakkabıları günlük olarak silmek zorundadır.

Mutfak, servis ve kat hizmetleri personellerimiz maske ve tek kullanımlık eldiven ile çalışmak zorundadır.

Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ile ilgili bilgilendirme afişleri asılı bulunmakta ve bu alanlarda sosyal mesafe korunmaktadır.

Personelimize pandemi ve korunma yöntemleri konusunda eğitim verilmektedir, ve belirlenen hijyen kurallarını uyguladıklarının düzenli olarak kontrolü yapılmaktadır.

Eğitimler ile birlikte, daha da bilinçlendirme için Covid-19 ile ilgili aldığımız önlemler ile ilgili bilgilendirme metni hazırlanmış personelimizin kullanımına verilmektedir.

Otelimizin temizlik ve dezenfeksiyonu için TSE ve Sağlık Bakanlığı onaylı, etkisi kanıtlanmış özel ürünler kullanılmaktadır.

Genel mekanlarda, ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfektan ünitesi bulundurulmaktadır.

Genel mekanlardaki ve kahvaltı salonumuzdaki oturma üniteleri sosyal mesafe kuralına göre yeniden konumlandırılmıştır.

CHECK-IN ve CHECK OUT İŞLEMLERİMİZ

Otel misafirlerimizin hijyenik ve güvenli bir şekilde otelimize giriş ve çıkışları için bazı önlemler alınmıştır;

* Girişte yeni gelen misafirlerimizin bavulları dezenfekte edilecek ve kendileri tarafından otel odalarına taşınacaktır.

* Misafirlerimizin otele girişte vücut ısıları temassız ateş ölçer ile ölçülüp, herhangi bir olumsuzluk durumunda KVVK gereğince yalnızca kendisine bilgi verilecek ve eylem planına göre hareket edilecektir.

* Otelimize giriş ve çıkışlarda resepsiyon önüne sosyal mesafe işaretleri konulmuştur.

* Resepsiyon görevlileri, hazırlamış olduğumuz Covid-19 ile ilgili alınan önlemleri içeren bilgilendirme formunu misafire iletilecek, tercihen dijital ortamda iletilebilecek.

* Resepsiyonda el dezenfektanı, maske, tek kullanımlık eldiven, tıbbi atık poşeti bulundurulmaktadır.

* Oda Anahtarlarımız misafir giriş yapmadan önce hazırlanıp dezenfekte edilerek misafire verilecektir.

* Pos makinalarının düzenli olarak dezenfeksiyonu sağlanacaktır.

* Check-in ve Check-out işlemlerinde güvenli fiziki mesafe şartları sağlanacaktır.

MİSAFİR ODALARIMIZ

Ekibimiz ile sağlanan temizlik standardımız ile amacımız, sizlerin tüm odalarımızda hijyenik ve temiz bir ortamda konaklamanızı sağlamaktır.

* Oda temizliklerinde çalışan personellerimiz ve idarecilerimiz maske ve tek kullanımlık eldiven kullanmaktadırlar. Bu malzemeler sıkça değiştirilmektedir.

* Oda temizliğine başlamadan önce odaların ilk olarak dezenfeksiyonu sonra havalandırması şekliyle gerekli hijyen ve temizlikler oluşturmuş olduğumuz standarda göre büyük titizlik ile yerine getirilmektedir.

* Bebek yataklarımız kullanım öncesi ve sonrası titizlik ile dezenfekte edilmektedir.

Temizliklerde uluslararası kabul görmüş, sertifikalı, etkili dezenfektan, kimyasallar ve çamaşır suyu kullanılmaktadır. Özellikle kapı kolları, bataryalar, telefon avizeleri, TV kumandası, aydınlatma anahtarları, su ısıtıcıları, mini barlar vb. gibi cihazlar temizliği yapıldıktan sonra dezenfekte edilmektedir.

* Çarşaf ve havlu malzemeleri günlük olarak değiştirilmekte ve ayrı ayrı poşetlenerek toplanmaktadır.

* İsteyen misafirlerimize belirli bir ücret karşılığında hijyen satandartlarına uyularak önceden dezenfekte edilerek paketlenmiş tek kullanımlık çarşaf ve havlu setlerini temin ediyoruz.

* Kullanılan çarşaf ve havlular 90 °C' de yeterli sürelerde yıkanmaktadır.

* Günlük kullanılan buklet malzemeler yerine konulmadan önce dezenfekte edilmektedir, Ayrıca hazırlanan el dezenfektanı, buklet malzemeleri setine ilave edilmiştir.

* Odalarımız, temizlik yapıldıktan sonra 6 saat süre ile havalandırılmaktadır.

* Check-out yapılan odalarımızda tüm temizlik işlemleri yapıldıktan sonra yeterli süre ozonlama işlemi yapılmaktadır, bu odalara 6 saat süre ile yeni misafir alınmamaktadır.

* Minibarlarınıza konulan sularımız ve minibarlarımız da düzenli olarak ve her konuk girişinden önce değiştirilerek dezenfekte edilmektedir.

Sağlığınız bizim için önemli. Sağlıkla Kalın.